היולי – שינוי, ריפוי והתחדשות2017-11-30T14:53:35+00:00

היולי – שינוי, ריפוי והתחדשות

עם טליה ודורון שפר

משמעות השם "היולי"

ה"היולי" בספרי הקבלה הוא החומר הראשון והזך ממנו נברא העולם. בסיפור הבריאה מתואר כח זה כרגע המעבר מהאין ליש, מהכח אל הפועל.  בנפש האדם מהווה הכח ההיולי את רגע השינוי, הלידה מחדש. למעשה זהו שורש כח הבחירה באדם.  היסוד ההיולי הוא למעשה נקודת המעבר בין האין ליש, החיבור בין האין-סוף הבלתי גלוי לבין המציאות, הכאן ועכשיו. זהו רגע הפריצה, הלידה מחדש, השינוי.

שינוי, ריפוי והתחדשות עם טליה ודורון שפר

האדם הוא יצור מדהים ומורכב, הכולל רבדים שונים -רובד פיסי, רגשי-נפשי, מנטלי, רוחני ועוד. הנחת היסוד שלנו היא שמחלה אינה מקרה. כל מחלה היא איתות הבא מן הגוף שמטרתו לגרום לנו לעצור ולהתבונן – האם והיכן סטינו מן הדרך הנכונה לנו ומה עלינו לעשות כדי לחזור אליה. לעתים השינוי הנצרך הוא פעוט, שלא מצריך מאמץ מיוחד ולעתים הוא כולל וחל על כל רבדי החיים. במובן מסוים ניתן לראות את המחלה כמתנה שמקבל האדם, שהרי אם היא לא היתה מידפקת על דלתות חייו יתכן והוא לא היה מתעורר לשינוי.

ומהו השינוי לו נזקק האדם בכדי לשוב אל קו הבריאות? כיצד ידע אדם היכן סטה מדרכו, ובאילו תחומים עליו לבצע תמורות ושינויים?

בשגרת החיים התובענית והשוחקת כמעט בלתי אפשרי להתבונן בכנות על חיינו, ועוד יותר קשה לחולל בתוכה ובמהלכה שינוי וריפוי יסודי ומהותי. ניתוק זמני מהשגרה ויציאה אל המרחב – הפיסי והנפשי – מהווים קרקע פוריה להתבוננות כנה, מעמיקה ונטולת הסחות דעת שמאפשרת לעבור תהליך של שינוי אמיתי.

בביתנו שבמושב אמירים הטובל בנוף הגלילי הקסום הקמנו את היולי, מקום  בו יכול כל אדם לבוא ולחסות בצל קורתנו ולקבל הדרכה וליווי על מנת לרכוש תובנות עצות וכלים בכדי לעבור תהליך שמטרתו להוביל לחיים בריאים שמחים ומאוזנים יותר.

איך מגיעים אלינו?

ברכב:

אפשר להזין ב waze  "היולי" – ארוח, סדנאות, טיפולים. (יפה נוף, אמירים, ישראל).

כביש 85; עכו – עמיעד, עד לצומת חנניה (צומת 7), פונים לכביש 866; לצפת, אחרי 5 ק"מ מגיעים לאמירים.

משנכנסתם לאמירים סעו ישר כל הזמן. הדרך מעט ארוכה ומפותלת.

ברחוב יפה נוף פונים ימינה ויורדים עד צומת T, ופונים שוב ימינה עד סוף הכביש.  שם נמצא ביתנו.

ניתן לחנות ליד עצי האקליפטוס.

הגעה בתחבורה ציבורית

אוטובוסים:

361 \ 501 מחיפה או צפת \ קריית שמונה עוצרים באמירים כל 30 דקות בערך.

982 מירושלים עוצר בצומת מירון כל שעתיים. אם הנהג לא מסכים להוריד אתכם באמירים, קחו מצומת מירון את אוטובוס 361 בחזרה לאמירים (5 דקות נסיעה).

פרטים מלאים באתר אגד.

משנכנסתם לאמירים לכו ישר כל הזמן. הדרך ארוכה ומפותלת (כ15 דקות) ובעיקר יפהפיה. ברחוב יפה נוף פונים ימינה ויורדים עד צומת T, ופונים שוב ימינה עד סוף הכביש.  שם נמצא ביתנו.

רכבת:

רכבות מהמרכז ובאר-שבע יוצאות צפונה באופן סדיר. אפשר לרדת בחיפה או בעכו ולקחת אוטובוס 361 או 501 לאמירים.