אודות 2017-09-12T15:59:04+00:00

דורון שפר

מרצה ומעביר סדנאות בנושאי בריאות הגוף והנפש, לקיחת אחריות,
התמודדות עם משברים, יצירת שינויים, צמיחה והתחדשות

דורון שפר נולד בשנת 1972 ולוקח חלק בעולם הכדורסל  משנת 1988.

במהלך שנות פעילותו שימש כשחקן מרכזי במכבי תל אביב, הפועל ירושלים, הפועל גליל עליון, אוניברסיטת קונטיקט ונבחרת ישראל, איתן הגיע להישגים יוצאי דופן.

בשנת 2002 התמודד עם מחלת הסרטן שבעקבותיה שינה את אורחות חייו ברבדים שונים.

כיום דורון מרצה ומעביר סדנאות בפני קהל מגוון בארץ ובעולם במהלכן הוא מגולל את סיפור חייו המיוחד ומעורר ההשראה. במהלך המפגשים דורון נותן דגשים על נושאי בריאות הגוף והנפש, לקיחת אחריות, התמודדות עם משברים, שינוי, צמיחה והתחדשות.

ב 2012 הקים יחד עם טליה אשתו את "היולי" – מקום לאירוח, טיפולים וסדנאות.

ב 2013 יצא ספרו האוטוביוגרפי "ענני" ובחודשים ובקרוב  עומד לצאת ספרו השני "משחק החיים".

היום דורון נשוי לטליה ואב לחמישה ילדים. הוא חי במושב אמירים שבגליל.

אמרי שפר

מאז שהסתיים פרק שחקן הכדורסל המקצועני בחיי נפתחו בפניי דלתות רבות ומגוונות של עשייה ויצירה דרכן אני מנסה לממש את ייעודי ולהביא את הניחוח והדורון המיוחד שיש לי לתת לעולם.כובעים רבים ומגוונים אני חובש ומחליף במהלך השנים האחרונות: מרצה, סופר, מנחה סדנאות, מאמן אישי ועוד…

הציבור שאני בא אתו במגע הוא מגוון והדרכים שאני מנסה להגיע אל לב הקהל הן שונות, אך היסודות שמנחים אותי והכוונות שפועמות בתוכי הן אחידות וזהות:

לתת חומר למחשבה, להוות מקור השראה ולתת עצות וכלים שיעזרו לכל אחד ואחת בנפרד ולכולנו יחד לממש את הפוטנציאל הטוב שפועם בנו ולהוסיף טוב ושלום בעולמינו.

אני מאמין בפוטנציאל הטוב שפועם בתוכינו ובעולמינו. אני מאמין שיחד השמים הם הגבול.

הכדורסל בחיי

הכדורסל בשבילי לא היה רק משחק. הוא היה ה"משחק", משחק החיים. החיים בכל הדרם הופיעו בפניי דרך הכדורסל עם כל ההצלחות והכישלונות, הציפיות והאכזבות, הפחד והתקווה, העצב והשמחה.

יש בי הרבה הכרת טוב לעולם הכדורסל שהביא ברכה רבה לחיי והפך לחלק בלתי נפרד ממני. הוא היה מקור פרנסה, דרכו חוויתי רגעים מיוחדים ובזכותו הכרתי אנשים יקרים.

גם אם בעבר חשבתי אחרת, היום אני יודע שהאליפויות, הגביעים, התארים האישיים, הכסף – כולם היו בונוסים על הדרך. במהלך השנים התבהר לי שמשחק הכדורסל היה מתנה מופלאה שדרכה התאפשר לי ללמוד על עצמי, על החיים, ובעיקר לגדול ולהתפתח כאדם.

יסודות וערכים שלמדתי הודות למשחק כמו עבודת צוות ושיתוף פעולה, התמודדות עם משברים והצלחות, מידות של התמדה ונחישות, חדווה ויצירה, סבלנות ואמונה, משמשים אותי עד היום ואני מיישם אותם במחוזות אחרים של חיי.

אחרי אחת מפרישותיו, אמר מייקל ג'ורדן, שהכדורסל היה בשבילו "ויזה ללבבות של בני האדם." אני מאוד מזדהה עם מילותיו של מייקל.

כיום אני משתמש בספורט בכלל ובכדורסל בפרט ככלי חינוכי ותראפי שבאמצעותו אני מנסה לגעת בלבבות של בני אדם, בנסיון ותקווה להשפיע עליהם לטובה ובכך להוסיף טוב ושלום בעולמנו.

שימוש נכון ומאוזן במשחק יוכל לעזור לנו לנצח במשחק הרבה יותר גדול וחשוב מזה שמתנהל על המגרש.

משחק שאני קורא לו "משחק החיים"